Boleń na brązowy medal

Przemysław Peszek
Henryk Zastawny
56 zawodników, reprezentujących okręg Polskiego Związku Wędkarskiego w Bydgoszczy, rywalizowało 29 czerwca podczas Spinningowych Mistrzostw Okręgu na jeziorze Świekatowo.

W kategorii seniorów zwycięzcą zawodów został Leszek Chylewski (PZW Koronowo). Tryumfator w pierwszej turze złowił dwie ryby, co dało 1040 punktów i 1 miejsce w sektorze. W drugiej turze złowił trzy ryby, co dało 590 punktów i 2. miejsce w sektorze. Łącznie dało to 5 ryb, 1630 punktów, a suma miejsc sektorowych wyniosła 3.
[break]

Na drugim miejscu uplasował się Przemysław Frąszczak (PZW Koronowo). W pierwszej turze złowił 3 ryby, 390 pkt, 3 m w sektorze, a w drugiej turze złowił 3 ryby, 470 pkt, 6 m w sektorze. Łącznie - 6 ryb, 860 pkt, s.m.s. - 6.

Trzecia pozycja przypadła Wojciechowi Brążkiewiczowi (PZW Koronowo). W pierwszej turze złowił 7 ryb, 750 pkt, 1 m w sektorze, a w drugiej turze złowił 2 ryby, 180 pkt, 7 m w sektorze. Łącznie - 9 ryb, 930 pkt, s.m.s. - 8.

Ponadto w pierwszej dziesiątce uplasowali się: Robert Schmidt (Koło nr 4 Bydgoszcz) - 7 ryb, 770 pkt, s.m.s. - 8; Przemysław Bielawski (PZW Koronowo) - 8 ryb, 900 pkt, s.m.s. - 10; Bartosz Benetkiewicz (Rzemieślnik Bydgoszcz) - 8 ryb, 740 pkt, s.m.s. - 10; Michał Nowicki (Rzemieślnik Bydgoszcz) - 3 ryby, 430 pkt, s.m.s. - 13; Zbigniew Masny (PZW Koronowo) - 4 ryby, 320 pkt, s.m.s - 15; Marcin Masny (PZW Koronowo) - 7 ryb, 1680 pkt, s.m.s. - 16; Piotr Skulmowski (PZW Pakość) - 3 ryby, 650 pkt, s.m.s. - 16.

Klasyfikację juniorów wygrał Szymon Furgal (Koło nr 1 Bydgoszcz) - 13 ryb, 1220 pkt, s.m.s. - 3. Na drugim miejscu uplasował się Krzysztof Kaszyński (Koło nr 1 Bydgoszcz) - 4 ryby, 460 pkt, s.m.s. - 5, a trzecia pozycja przypadła Piotrowi Kłoczce (PZW Pakość) - 2 ryby, 320 pkt, s.m.s. - 5. Czwarte miejsce przypadło Radosławowi Książkiewiczowi (Koło nr 1 Bydgoszcz) - 2 ryby, 280 pkt, s.m.s. - 5.

Tradycyjnie prezentujemy wędkarza, który może pochwalić się medalowym okazem. 16 czerwca spinningując na lewym brzegu Wisły w okolicy Solca Kujawskiego Henryk Zastawny złowił o godz. 21 po 20-minutowym holu bolenia, ważącego 3,54 kg (norma Brązowego Medalu PZW została przekroczona o 0,54 kg) o długości 74 cm. Za skuteczną przynętę posłużył 7-cm wobler własnej produkcji. Oprócz tego w skład zestawu wchodziło 2,7-m wędzisko „Cormoran Black Bull LRC - c.w. 7-28g”, kołowrotek „Shimano Catana 4000 FC” i plecionka 0,19 mm „Power Pro”. Za ten wyczyn przyznajemy 118 punktów konkursowych.