Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Zawisza jest super, lepszy od mistrza!

Marek Fabiszewski
Piłkarze Zawiszy zainaugurowali sezon z wysokiego „C”, a nawet z dużego „S”. W środę wieczorem ma Łazienkowskiej w Warszawie, w jaskini lwa, czyli mistrzów Polski, wygrali mecz o Superpuchar.

Dwa miesiące temu, kilka kilometrów dalej, na Stadionie Narodowym zdobyli po raz pierwszy w historii klubu Puchar Polski. Wtedy trenerem był Ryszard Tarasiewicz, teraz zawiszanami opiekuje się Portugalczyk Jorge Paixao.

Obu trenerów łączy nie tylko wspólny sukces z Zawiszą. I jeden, i drugi nie kryją swojej religijności. Pierwszego nieraz mogliśmy oglądać, jak przed meczem całuje święte obrazki, a w dłoniach trzyma różaniec. Drugiego przed spotkaniem o Superpuchar telewizyjne kamery uchwyciły, gdy modlił się ze złożonymi dłońmi, a na koniec posłał specjalną prośbę ku niebu.

Jak się później okazało, po 90 minutach, została ona spełniona w szczególny sposób. Wahan Geworgian gola na 3:2 dla Zawiszy strzelił już w doliczonym czasie gry, gdy nad zespołami ciążyła seria rzutów karnych. A ta wiadomo - jest loterią.

Możemy się dziwić, że ktoś powierza wydarzenia boiskowe opatrzności bożej, ale mecz meczem, umiejętności umiejętnościami, a... zwycięstwo musi być po naszej stronie!

Jak to jest z opieką tego najwyższego, przekonali się we wtorkowy wieczór „Canarinhos”. W meczu z Niemcami Bóg najwyraźniej opuścił Brazylijczyków, a przynajmniej odwrócił się na kilkanaście minut pierwszej połowy.

W środę wieczorem Luis Carlos, najlepszy zawodnik Zawiszy (gol i asysta) w meczu z Legią na chwilę zapomniał o wtorkowym upokorzeniu. A może by tak do reprezentacji „Canarinhos”?