Polacy mistrzami świata w siatkówce! Dwóch z nich zaczynało karierę w Chemiku, jeden z trenerów i statystyk z Bydgoszczy [RELACJA, ZDJĘCIA]

Redakcja
Michał Winiarski z nr 2, Dawid Konarski nr 3
Michał Winiarski z nr 2, Dawid Konarski nr 3 Łukasz Trzeszczkowski
Biało-czerwoni pokonali w Katowicach Brazylię 3:1 (18:25, 25:22, 25:23, 25:22) w finale mundialu.

Polacy przerwali serię Brazylii, która wygrała trzy poprzednie mundiale. Biało-czerwoni zrewanżowali się Canarinhos za porażkę w finale w 2006 roku w Japonii, gdy Brazylia wygrała w finale 3:0.

Relacja z finału w katowickim „Spodku”:

I set: Polacy nie radzili sobie z przyjęciem, mieli też kłopoty z przebiciem się przez blok. Brazylia wygrała przekonująco.

II set: Polska prowadziła już 17:11, ale dała się dogonić. Na szczęście nerwowa końcówka dla Polaków.

III set: Polacy długo prowadzili, było już 22:20 i 23:21 dla nas. Końcówka znów nerwowa (23:23), ale znów jesteśmy górą. Kapitalny mecz Miki i Zagumnego.

IV set: Polacy prowadzili 15:13, ale Canarinhos wyszli na prowadzenie 20:18. Nasi siatkarze się jednak nie poddawali (21:21), by wygrać ostatecznie 25:22 i cały mecz 3:1. Polska mistrzem świata!

W 14-osobowej kadrze Polski było dwóch wychowanków bydgoskiego Chemika: Michał Winiarski i Dawid Konarski. Trenerem przygotowania fizycznego był bydgoszczanin Wojciech Janas, który od czerwca pracuje w AZS Olsztyn.

[media=z0 left]316951[/media]Z kolei jednym ze statystyków reprezentacji był Robert Kaźmierczak z Transferu Bydgoszcz.

MVP turnieju został Mariusz Wlazły i ogłosił, że to jego koniec przygody z reprezentacją. Mamy nadzieję, że trenerzy go przekonają i zostanie...

Rozgrywający: Paweł Zagumny, Fabian Drzyzga

Środkowi: Karol Kłos, Marcin Możdżonek, Piotr Nowakowski, Andrzej Wrona

Atakujący: Mariusz Wlazły, Dawid Konarski

Przyjmujący: Rafał Buszek, Michał Kubiak, Mateusz Mika, Michał Winiarski

Libero: Paweł Zatorski, Krzysztof Ignaczak

Trener: Stephane Antiga (Francja)