Wygrana w pełnym składzie

Marek Wojciekiewicz
W tym meczu, pierwszy raz od dłuższego czasu, trener Andrzej Nadolny miał do dyspozycji  pełen skład swojej drużyny
W tym meczu, pierwszy raz od dłuższego czasu, trener Andrzej Nadolny miał do dyspozycji pełen skład swojej drużyny Marek Wojciekiewicz
W kolejnym meczu w ramach rozgrywek I ligi siatkówki kobiet zespół Jokera Mekro Świecie pokonał drużynę KS Murowana Goślina 3:0.

To już 21. ligowa kolejka tegorocznych rozgrywek. Jednak mimo zwycięstwa u siebie Joker Mekro Świecie nie ma już szans na „doszlusowanie” do pierwszej czwórki. Na przeszkodzie stanęły dość zaskakujące rezultaty drużyn ze szczytu tabeli.
- Nikt się raczej tego nie spodziewał, że Ekstrim Gorlice pokona Roltex Zawisza Sulechów, a Budowlani Toruń przegrają u siebie z ŁKS Commercecon Łódź - emocjonuje się pan Jan, kibic.
- W tej sytuacji nasze siatkarki znajdą się teraz na piątym miejscu.
Pierwsza niespodzianka wydarzyła się w już w piątek, gdy Budowlani Toruń przegrali we własnej hali z ŁKS Commercecon Łódź 2:3. Lider tabeli - Roltex Zawisza Sulechów - przegrał dzień później z zespołem Ekstrim Gorlice 2:3.
Cały mecz w Świeciu przebiegł pod dyktando naszych siatkarek, które wygrały go pewnie 3:0, w pierwszym secie do 21, w drugim do 16, a w trzecim do 18.
W całym spotkaniu był tylko jeden moment, w którym siatkarki z Murowanej Gośliny zdołały nawiązać wyrównaną walkę, zdarzyło się to w drugim secie, gdy udało im się doprowadzić do wyrównania 13:13. Jednak kilka minut później siatkarki Jokera Mekro Świecie potrafiły znowu odskoczyć punktowo na bezpieczną odległość i wygrać pewnie także ten set.
Sukces był możliwy, między innymi, dlatego, że do tego spotkania siatkarki ze Świecia przystąpiły w najsilniejszym składzie.
Po tej kolejce liderem tabeli jest drużyna Roltex Zawisza Sulechów, przed Budowlanymi Toruń. Na trzecim miejscu plasuje się ŁKS Commercecon Łódź, a na czwartym Ekstrim Gorlice.
Tabelę I ligi siatkówki kobiet zamyka Sparta Warszawa i SMS PZPS Szczyrk.