Tancerze z MDK 5 zdobyli kwalifikacje do Mistrzostw Europy

redex
Tytuły Mistrzów Polski, nominacje do Mistrzostw Europy IDO oraz WADF, czyli długi taneczny weekend tancerzy z MDK 5.

16 kwietnia z samego rana 70 tancerzy z MDK 5 wyruszyło w kierunku Wałbrzycha na Krajowe Mistrzostwa International Dance Organization Hip Hop, Hip Hop Battles, Break Dance, Electric Boogie. Do Wałbrzycha zjechało ponad 1500 tancerzy z całej Polski, nasi tancerze wywalczyli aż 4 finały oraz półfinały, zdobywając tym samym kwalifikacje do Mistrzostw Europy:

MDK 5

4 miejsce Michał Szmelc hip hop solo chłopców do lat 11
4 miejsce Anita Kozanecka hip hop solo dziewcząt 12-15lat
7 miejsce Patrycja Weber i Anita Kozanecka duety hip hop 12-15 lat
10 miejsce formacja SPID powyżej 15 lat

Największą niespodzianką okazał się finał kategorii formacji powyżej 31 lat. Tancerze SPID OLDERS, swoim występem i zabawą na parkiecie, poruszyli całą widownię, wywalczyli 5 miejsce po raz pierwszy uzyskując kwalifikację do Mistrzostw Europy.

MDK 5

Z Wałbrzycha późnym wieczorem tancerze pojechali do Inowrocławia i 19 kwietnia wystartowali w Otwartych Mistrzostwa Polski Federacji World Artistic Dance Federation. Oprócz grup które startowały w Wałbrzychu, do Inowrocławia dojechali również najmłodsi tancerze SPID KIDS. Mimo zmęczenia pasja do tańca zwyciężyła i na parkiecie tancerze zaprezentowali się rewelacyjnie, kończąc mistrzostwa wspólną zabawą na parkiecie i rewelacyjnymi wynikami zdobywając 4 tytuły Mistrzów Polski oraz tytuły Wicemistrzów Polski Federacji WADF: