Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Fordon: rusza przetarg na remont ul. Wyzwolenia

Sławomir Bobbe
Sławomir Bobbe
Stary Fordon zaniedbaneStary Fordon - zaniedbane okolice ulicy Wyzwolenia
Stary Fordon zaniedbaneStary Fordon - zaniedbane okolice ulicy Wyzwolenia Milosz Salacinski
Rozpoczyna się przetarg na remont ulicy Wyzwolenia. Wykonawca będzie miał dwa i pół miesiąca na przeprowadzenie wszystkich robót. O co wnioskowali mieszkańcy?

Na przełomie czerwca i lipca rozstrzygnięty ma zostać przetarg na remont ulicy Wyzwolenia. To początek prac przy rewitalizacji Starego Fordonu i początek większych inwestycji. Co zostanie wykonane w ramach realizacji projektu? Odcinek ulicy Wyzwolenia od Pielęgniarskiej do Krygera otrzyma nawierzchnię bitumiczną. Jezdnia na odcinku od ulicy Bydgoskiej do Pielęgniarskiej wyłożona zostanie kostką kamienną w układzie rzędowym. Wykonana zostanie wzmocniona podbudowa, dzięki której nawierzchnia będzie bardziej odporna na powstawanie kolein - zapowiada ratusz.

PRZECZYTAJ:Jak odzyskać Stary Fordon? [ZDJĘCIA, WIDEO]

- Większość spraw, o które wnioskowaliśmy jako rada osiedla, została w tym planie uwzględniona - cieszy się Jarosław Kubiak, przewodniczący Rady Osiedla Stary Fordon. - Wzmocnienie nawierzchni na tym odcinku to dobry pomysł, bo bez tego po dwóch miesiącach od remontu okazałoby się, że znów mamy ogromne koleiny. Chcielibyśmy podciągnąć asfalt bliżej Rynku, ale nie zgodził się na to konserwator zabytków. Oczywiście, w obrębie Rynku kostka powinna być zachowana, bo taka forma lepiej będzie pasowała do charakteru zabudowy - nie ma wątpliwości Jarosław Kubiak.

Nowe przejście i wiata

Plan zakłada również wymianę wiaty autobusowej w rejonie kościoła - obecna nie chroni dobrze oczekujących na autobus, gdyż nie ma bocznych ścianek. Powstanie też nowe przejście dla pieszych na skrzyżowaniu ulicy Bydgoskiej i Rynku, co ma otworzyć plac dla pieszych.

Tu jednak opinia osiedlowych radnych odbiega nieco od zamierzeń projektu.

Barierek nie będzie

- Jesteśmy za tym, by w ogóle usunąć większość barierek z Rynku, gdyż zamykają one przestrzeń. Te, które zostaną, powinny być pomalowane na szaro, tak zresztą zakłada projekt. Pamiętajmy, że bariery postawiono wtedy, gdy swój pierwszy przystanek miał przy Rynku autobus linii 65. Ludzie faktycznie przebiegali wtedy na przełaj i było to niebezpieczne. Teraz jednak przystanek początkowy jest dalej, przy ulicy Styki. Dlatego chcemy likwidacji tych barierek - mówi Jarosław Kubiak.

- Całościowo uporządkowana zostanie organizacja ruchu. Główne prace mają toczyć się latem, tak by po wakacjach transport publiczny mógł już funkcjonować bez większych utrudnień - uspokajają urzędnicy.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!