Czwartek, 20 października 2016

[WOJSKO] Sprawdzą, czy kwalifikujesz się do służby wojskowej

Fot.: Łukasz Trzeszczkowski

Andrzej Pawełczak

Od 1 lutego do 29 kwietnia na terenie województwa zostanie przeprowadzona kwalifikacja wojskowa. Do powiatowych komisji lekarskich będzie musiało się zgłosić ponad 14,5 tys. mężczyzn i 362 panie.

Kwalifikacja wojskowa obejmie, między innymi, mężczyzn urodzonych w 1997 roku oraz urodzonych w latach 1992-1996, którzy nie posiadają jeszcze określonej kategorii zdolności do czynnej służby wojskowej, mężczyzn i kobiety urodzone w latach 1995 i 1996, które w latach poprzednich zostały uznane przez powiatowe komisje lekarskie za czasowo niezdolne do czynnej służby wojskowej (kategoria B), kobiety urodzone w latach 1992-1997, które posiadają kwalifikacje przydatne do czynnej służ by wojskowej oraz panie, które w roku szkolnym lub akademickim 2015/2016 kończą naukę w szkołach lub uczelniach medycznych i weterynaryjnych oraz na innych kierunkach, m.in. psychologia, farmacja, pielęgniarstwo, jeżeli nie posiadają jeszcze określonej kategorii zdolności do czynnej służby wojskowej.


Mogą zostać także wezwane osoby, które ukończyły 18 lat i zgłosiły się ochotniczo do pełnienia służby wojskowej.

Ci, którzy staną przed komisja lekarską po raz pierwszy, powinni mieć ze sobą: dowód osobisty, dokumentację medyczną (jeżeli taką posiadają), aktualną fotografię o wymiarach 3 x 4 cm bez nakrycia głowy, dokumenty potwierdzające wykształcenie albo zaświadczenie o kontynuacji nauki oraz kwalifikacjach zawodowych.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Komentarze

Dodaj swój komentarz najciekawsze najstarsze najnowsze

  1. 31-01-2016 06:29

    Oceniono 1 raz 1 0

    - cezar: czyzby ,szykuje sie mieso armatnie dla bratniej upadliny?

    Odpowiedz

Jest impreza!

forum bydgoskie