Spinningowe zakończenie sezonu Koła PZW nr 1 w Bydgoszczy

Przemysław Peszek
Bogdan Kustra (z lewej strony) zwyciężył w spinningowym zakończeniu sezonu Koła PZW nr 1 Fot. przemysław peszek
29 października, na prawym brzegu Wisły w Czarnowie, odbyło się spinningowe zakończenie sezonu Koła PZW nr 1 z Bydgoszczy. Łowiono na Wiśle i okolicznych starorzeczach.

Zwycięzcą zawodów został Bogdan Kustra, który złowił dwa szczupaki o długości 51,6 centymetrów i 52 centymetrów, za co otrzymał 1700 punktów. Na drugim miejscu, z dwoma okoniami uplasował się Wiesław Górecki. Prowadzący rubrykę Ryba Sezonu został sklasyfikowany na trzecim miejscu, łowiąc okonia o długości 20 centymetrów.

W trudnych warunkach

Spinningowałem na starorzeczach wiślanych. Moim łupem padło siedem okoni i szczupak. Tylko jedna ryba została sklasyfikowana. Pozostałe garbusy miały wymiar poniżej 18 centymetrów, a szczupak mierzył 41 centymetrów. Wszystkie okonie złowiłem metodą bocznego troka, a szczupak połakomił się na zestaw klasyczny. Najlepsze brania były podczas dużego zachmurzenia, silnego wiatru i rzęsistego deszczu.

Zapraszamy na zawody

Zarząd Koła PZW nr 1 z Bydgoszczy zaprasza miłośników ryb drapieżnych, do udziału w IV Otwartych Zawodach Spinningowych o Puchar Sklepu „Ryba Sezonu”. Impreza odbędzie się w niedzielę 12 listopada na prawym brzegu Wisły, na odcinku Czarże - Dębowiec - Kokocko (miejscowości leżące w Dolinie Dolnej Wisły, na zachód od Unisławia). Miejscem rywalizacji będzie rzeka Wisła i okoliczne starorzecza.

W zawodach mogą startować wędkarze zrzeszeni w Polskim Związku Wędkarskim, którzy posiadają opłaconą składkę członkowską podstawową na 2017 rok (nie jest wymagane posiadanie opłaty za wędkowanie na rzece Wiśle). Każdy musi mieć siatkę do przetrzymywania ryb, które będą mierzone przez sędziego zawodów i wypuszczane z powrotem do wody.
Zbiórkę uczestników zaplanowano na godz. 7.00 w Dębowcu (miejsce dojazdu będzie oznakowane). Nie obowiązuje opłata startowa tylko cateringowa - 15 zł.